| RazOne a întrebat:

Care dintre aceste procesoare sunt mai bune la gaming Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz sau Core 2 Q8200 2.3 Ghz?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Core 2 Quad Q8200. Este mai mic in frecventa cu putin dar are FSB-ul (front side bus) mai mare. FSB-ul este viteza de transfer si automat este mai bun.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Q8200. Consuma si mai putin, este fabricat pe 45nm. Pe de cealalta parte q6600 este mult mai usor de overclockat, are si mai multa memoria chache/nucleu, si consuma si cu 20W mai mult decat q8200.

| RazOne explică:

Deci spuneti ca Q8200 este mai bun