supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Care e cea mai bună alternativă pentru Whatsapp?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pana la urma se intampla ceva nasol cu wapp-ul? O aplicatie foloseam si eu cel mai des si pe aia o strica astia...

Alternativa? Discordul)))
Signal aia cica ar fi, acum sa vedem

| Wr3nch a răspuns (pentru Drimmero):

Un pisat aia se intampla. Cei care au conturi de whatsapp business vor putea salva conversatiile cu clienti pe conturile businesslaughing E ironic ca aproape toti ratatii care sa planga ca mama cum le fura Facebook datele au deja cont de Facebook prin care is monitorizati oricumlaughing

| Drimmero a răspuns (pentru Wr3nch):

Mai rau de atat ar fi sa dispara wapp-ul care din punctul meu de vedere e aplicatia perfecta, de la business pana la comunciare cu prietenii/persoanele cunoscute. Au devenit istorie retele de socializare gigant, pana la urma ne adaptam, vor fi la moda altele. Si asa, exista in prezent la aplicatii de chating de nu stii pe care sa o folosesti.

| NLS a răspuns:

01. Signal
02. Telegram, obligatoriu cu Secret Chat (si People Nearby lasat dezactivat).
Ca si optiuni, unelte si posibilitati, prefer Telegram.
Cand ai ceva super secret de discutat si nu vrei sa afle nici pisica, Signal cu PIN la deschidere.
Pentru discutiile uzuale, consider ca siguranta pe care o ofera Telegram-ul e suficienta.

| dannyel86 a răspuns:

Eu am incercat Telegram si mi-a placut.
Am instalat si Signal, dar mi-a facut probleme (era probabil in perioada in care multi si-au facut cont acolo si nu a facut fata cererii). Dar tot Telegram imi place mai mult.

| Zuzu1991 a răspuns:

Chestia nu e de "buna" ci de popularitate
de exemplu viber are de foarte multa vreme capabilitatea de a vorbi/teleconferinta de pe telefon, tableta si PC, chestie pe care whatsapp-ul abia o implementeaza acum, cu chiu si vai, insa nu stiu de ce dar whatsapp a reusit sa devina cea mai populara aplicatie si sa se duca chiar peste Skype, care au avut servicii extraordinar de bune de la inceput

| Apokales a răspuns:

Eu am auzit la stiri ca Signal ar fi. Vorbesc in necunostinta de cauza, doar din ce am auzit la "specialistii" prezentati.

| NotNamed a răspuns:

Signal 100%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apel telefonic, gmail, sms, Discord.

| scumbagnascar a răspuns:

Telegram