| fabi14 a întrebat:

Care este cel mai bun anti virus de laptop

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Un antivirus bun gasesti pe site la Eset; il poti testa pentru 30 de zile, consuma putine resurse! Un alt antivirus bun e kaspersky (consuma mai multe resurse decat eset)!
eset
http://www.eset.ro/antivirus/free-download.php

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu există antivirus bun, ci doar utilizator de pc ce crede doar el că „e protejat" de așa numiții antiviruși.
Real prostii comerciale ce văd și detectează doar „virușii" lansați pe net chiar de producătorii acestora cu scopu de a spăla creierele userilor naivi ce cred că li s-o infectat calculatorul dacă le merge greu și le apare „alertă" de la antivirus.
Ca soluție eficienta este securizarea reală a sistemului, setând firewall-ul cum trebuie, instalând addon-uri de protecție în browser ca adblock, și altele, și mai ales a nu se folosi și descărca toate prostiile de pe net.
Ca siguranță poți folosi un scaner open source cum e WachDog sau ClamWin.Succes

| T0T a răspuns:

Nici un antivirus n este satisfacator. Eu iti recomand Malwarebytes, dar foloseste-l doar ca program de scanare. Nu-l activa.

| K0sti a răspuns:

"anti virus de laptop"? laughing
Nu s-a inventat! Kaspersky sau Bitdefender!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ceva gratis si foarte bun, poti incerca Zonealarm care este antivirus cu engine de kaspersky + 2way firewall.
BEST free!

| Mariuss32 a răspuns:

Eu unul folosesc BitDefender. Nu cred că există numai pentru laptop. Folosește BitDefender free edtion, eu sunt foarte mulțumit de el.

| alexiavis a răspuns:

Avast este cel mai bun.

| manubosulemanuel a răspuns:

NOD 32

| madalinbb a răspuns:

Kaspersky.
eu pe asta il folosesc, si este foarte bun...