| MihaelaMiikii a întrebat:

Ce inseamna dala la laptop, la anti-virus imi spune: "database is outdated'?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antivirusul își face mereu actualizări (updates) pentru a fi la curent cu noile definiții de viruși.

Dacă baza de date e actualizată la zi, e perfect. Dacă, în schimb, „database is outdated" - baza de date nu e la zi... atunci antivirusul nu cunoaște virușii noi, deci poți să te virusezi.

Încearcă să găsești opțiunea prin care își face actualizarea. În mod normal își face el automat...

Dacă nu se actualizează nicicum, poate fi din cauză că a expirat licența.

| MihaelaMiikii explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos. Apreciez

1 răspuns: