| Kunar a întrebat:

Care este cel mai bun anti-virus pentru laptop? Tinand cont ca eu am windows 7 original

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai bun antivirus esti tu. Eu nu am antivirus de 5 ani + si nu am luat nimic. Imi mai scot cate unul odata la 3-4 luni si dau cate un scan, mereu sunt curat luna. Daca nu intrii pe toate site-urile necunoscute si nesecurizate, nu dai click pe toate linkurile si emailurile ciudate nu ai cum sa iei niciun virus.
Toate antivirusurile sunt aproximativ la fel de bune, cu conditia sa isi faca mereu upgade-urile.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista un antivirus care sa fie bun pentru laptop si sa nu fie bun pe alte device-uri. Mai mult, un antivirus este bun daca este updatat la timp deoarece virusii sunt cu un pas inainte, intotdeauna. S-au facut noi testari anul acesta si a iesit tot cel romanesc: Bitdefender pe orice sistem de operare Microsoft.
Uite si dovada: https://chestiiutile.com/cel-mai-bun-antivirus/

| RAY a răspuns:

Depinde ce laptop ai si unde navighezi tu, virusi care cripteaza date nu le opreste nimeni ca exemplu

| K0sti a răspuns:

Pai exista antivirus special pentru laptop?

| CPAElites a răspuns:

Anti-Virus pentru laptop rolling on the floor

| Celcareajuta a răspuns (pentru CPAElites):

Habar nu ai! O sa iti dau doua exemple simple ca sa vezi ca stiu ce vorbesc:
1. daca instalezi un anti-virus de desktop pe laptop, acesta se va ingreuna iremediabil si nu il vei mai putea folosi pe post de computer portabil.
2. daca instalezi un anti-virus de mobil pe un laptop sau un desktop o sa ai neplacuta surpriza sa iti auzi calculatoarele cantand atunci cand te suna prietenii.

Sper ca te-am lamurit! Cat traiesti, inveti!

| RaduTN a răspuns:

Cel mai bine este sa nu intri pe toate site-urile, daca nu esti foarte sigur ca sunt niste site-uri bune.

Dar este chiar recomandat sa ai si un antivirus, eu iti recomand Bitdefender. Uite aici versiunea Free: https://www.bitdefender.ro/solutions/free.html