| kboom a întrebat:

Care este diferența dintre un subwoofer cu forma patrata si un subwoofer cu forma rotunda?

Răspuns Câştigător
| AlexandruMurzin a răspuns:

Forma nu afecteaza in nici un fel sunetu' ci performantele subwooferului respectiv si amplificatorul care il are. Daca ai 2 amplificatoare si 2 subwoofere identice, puse in carcase diferite, sunetul fa fi acelasi(daca amandoua carcase au si incinta de intrare si iesire a aerului). Poti pune subwoofer pe masina si fara a avea carcasa, daca iti permite spatiul poti monta difuzorul de bass si, de exemplu, in usi...Ai inteles?

4 răspunsuri:
| AlexandruMurzin a răspuns:

Diferenta e evidenta...Forma!

| kboom explică (pentru AlexandruMurzin):

Eu am avut in vedere dupa sunet...asat am opservato si eu!

| kboom explică (pentru AlexandruMurzin):

Da! merci!big grin

| AlexandruMurzin a răspuns (pentru kboom):

Forma nu afecteaza in nici un fel sunetu' ci performantele subwooferului respectiv si amplificatorul care il are. Daca ai 2 amplificatoare si 2 subwoofere identice, puse in carcase diferite, sunetul fa fi acelasi(daca amandoua carcase au si incinta de intrare si iesire a aerului). Poti pune subwoofer pe masina si fara a avea carcasa, daca iti permite spatiul poti monta difuzorul de bass si, de exemplu, in usi...Ai inteles?

| Bogdanell11 a răspuns:

Exact, forma