| DedeDedycz a întrebat:

Care este diferenta dintre o tableta cu dual-core si o tableta normala (adica intre http://www.emag.ro/tablete/noul-ipad-cu-wi-fi-32gb-negru --pmc706hca si http://www.emag.ro/......iPad216GBW ) care este mai buna?

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Dual-core se refera la procesor.Are 2 nuclee deci, ar trebui sa fie mai buna.Am spus ar trebui pentru ca mai conteaza si alte chestii.Degeaba ai dual-core daca are o viteza de cacao.La una dintre ele scrie doar dual-core nu si o frecventa.Stiu pe cineva care si-a comandat un laptop si s-a laudat ca are quad core si cand l-a primit mergea mai bine un dual core(frecventa era sub 2. daca nu se dau detalii nu cumpara! Chiar daca pare bun, si nu intelege gresit, nu zic de tabletele astea, zic in general)

Tu ai vrut sa stii diferenta intre dual core si single core. Dual core ar trebui sa fie mai rapid.Mai cauta si vezi sa se merite.Compara fiecare "capitol" in parte(procesor, video, sunet...etc).

| costelllo a răspuns:

Eu ti-as recomanda desigur cel cu core 2 duo deoarece ai o viteza mai mare pe el si o rezolutie mai buna ca procesorul suporta... poti rula mai multe programe pe el in acelasi timp si de asemenea nu cred ca o sa ai nicio problema cu el mai ales ca este de la firma Apple
acum depinde numai de tine... de care ai bani sa iti cumperi pentru mine oricare ar fi buna numai tableta sa fie laughing)