| piticu888 a întrebat:

Bunaseara, sunt nou pe TPU, am si eu o intrebare, as vrea sa-mi cumpar o tableta, si m-am oprit la 2, una Lenovo si una ipad2, spuneti-mi voi care din cele doua le-ati alege?
http://www.emag.ro/......p59-304952

http://www.emag.ro/......iPad216GBB

sau una mai ieftina Toshiba

http://www.cel.ro/tablete/tableta-toshiba-thrive-8gb-1gh z-android-3.0-l/

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ipad 2

| piticu888 explică (pentru sltlp):

Poti sa si argumentezi raspunsul? sau doar ca e ipad

| sltlp a răspuns (pentru piticu888):

Ok. Nu am chef sa spun niste injuraturi cu memoria si chestii de acest gen, dar ipad merita deoarece: Softul este extrem de avansat. Android e un soft prost temporar, mai trece multa apa pana ajunge si el cat de cat. 2. la ipad ai actualizari de soft, la android, priemsti un update, daca il primesti si pe ala si adio, aia te saluta. La ipad, calitatea materialelor este putin mai buna. Sincer tin tare in brate acest ipad deoarece are un preat corect. Daca ma uit la un iphone, cu tot soft-ul lui, nu il suport, e prea scump pentru valoarea sa, dar ipad-ul din pct. meu de vedere are un pret corect pentru valoarea sa. Plus ca la ce e Apple nu o sa ti se intepe niciodata, comparat cu android.(am in oras Orange shop, au tablete, cateva, dual-core toate, si avea si ipad. Una din cele dual-core merge atat d eprost ca stai un minut sa intrii in meniu, celelalte merg,. precum orice taableta cu android, parca ar avea un mic dealay, dar ipad merge foarte bine. Oricum, poti urmarii si videoclipur, comparatii, sa vezi. Din pct de vedere hardware, chiar daca are mai putina memorie, tot e ok.

| AugustinFiltru a răspuns:

Parerea mea cea de la LENOVO este mai buna din punct de vedere al pieselor
si are si memorie mai mare (2 ori mai mare ca iPAD2 si de 3 ori mai mare decat TOSHIBA)

in schimb daca e sa ai iPAD2 mi se pare o prostie sa iti cumperi un produs mai putin inteligent doar pentru ca e de la Apple
sfat Lenova e mai buna
Funda?