| CostinxD a întrebat:

Care este diferenta dintre Windows xp sp2 original si windows xp sp2 piratat?

Cu ce sunt in avantaj daca am windows licentiat?
Cu ce sunt in dezavantaj daca am windows "downloadat de pe net"?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Mare diferenta nu e. Bizar ca marea majoritate iau de pe net si nu se plang. daca esti correct, o poti cumpara si faci o bucurie lui Micro$oft. Windows XP e un sistem de operare foarte vechi si in curand va fi considerat abandonware, cum a fost si cu Win98 sau Win 3.1

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Avantajul este ca poti primi actualizari si asistenta daca ai licenta cumparata originala.
Daca nu, la cel de pe net nu ai asta, daca te controleaza cineva abilitata (ORDA etc) risti ameda mare... Plus ca de multe ori te poti izbi de chestia cu windows genuine...

| ErrorFound a răspuns:

Mai nou, cu nimic. Singura diferenta e ca windows-ul licentiat primeste service de la Windows R, update-uri si nu mai stiu ce. Mai nou, windows xp si-a pierdut sustinerea de la Windows Incompany deci nu mai primesti nici service.

| Andrei7520152 a răspuns:

Fa-ti o favoare si cumpara Service Pack 3. E mult mai sigur fata de SP2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face update la cel piratat, pentru ca este depistat in cazul asta.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Diferenta este ca windowsul cu licenta este mai sigur si cel de pe net poate avea virusi si alte probleme.

| CostinxD explică:

Prea tarziu, am deja SP2 licentiat laughing de asta am si intrebat.

| Lucian2990 a răspuns:

CostinxD nu prea este mare diferenta, daca stii de unde sa il iei piratat. Multa lume zica ca daca il iei piratat poti baga windowsu cu virusi, key-logger, dar il poti gasi piratat si cu drivere si asta e intr-un fel bine, nu prea sunt diferente daca este licentiat sau nu, mie asa mi se pare.