| qFloriN a întrebat:

Salut, de unde pot lua un Windows 7 care sa fie original adica sa nu am probleme si chestii cu el, si care e diferenta dintre cel original si cel piratat?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la un magazin IT sau vezi aici.Mai sunt si alte site-uri:http://www.shopmania.ro/q-licenta-windows-7

| dragos1294 a răspuns:

Poti achizitiona Win7 de la magazine IT. Diferenta dintre cel original si cel piratat este ca cel piratat este o copie a celui original, ca si cum ai cumpara o haina ce nu este o marca de renume dar pe ea scrie ca este. Odata ce Windows-ul piratat primeste update-uri este la fel de bun ca cel original.

| darrio2007 a răspuns (pentru dragos1294):

Tu ai w piratat? Si esti sigur ca prin update-uri functioneaza corect un w piratat? Ia mai gandeste-te.

| neutrino a răspuns:

Windowsul il poti cumpara de la magazinele de specialitate. Windowsul piratat este ilegal, pentru ca este un lucru furat si poti avea si probleme de calitate al sistemului de operare.

| puscahoreangaion a răspuns:

Exista pe internet dar sub forma de imagine iso pe pe site Microsoft

Răspuns utilizator avertizat