| R3dEyE a întrebat:

Care-i mai bun pentru gaming?

1)http://www.emag.ro/......DWNHWBBBM/

2) http://www.emag.ro/......DMZN7MBBM/

PS: Stiu ca exista categoria "Jocuri PC/online" sau categoria "Tehnologie", dar am nevoie de un raspuns rapid.

6 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Iti dau raspunsul si explicatia full pentru funda! :-)

| R3dEyE explică (pentru Crainstorm20):

laughing))) Srios? Oricum, eu credeam ca primul e mai bun. Dar...na, cand te aproba cineva de simti mai sigur.
Hai sa vad ce explicatie ai. Daca tot esti asa obsedat de a primi funde, am sa ti-o dau, daca raspunsul tau este intr-adevar explicit.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru R3dEyE):

1 e mai bun chiar daca al doilea are procesor mai bun deoarece prezinta placa video dedicata nVIDIA gt, la al doilea e integrata in Intel i5 si Intel hd graphics e f.proasta. La primul beneficiezi de mai mult ram care mai ajuta in jocuri. Dca al doilea ar fi avut placa video dedicata f. buna nVIDIA gtx ti l-as fi propus. :-)

| AnonimusGate a răspuns:

Normal ca al 2-lea procesorul e quad core iar primul dual core... ce intrebare stupida. Dar primul are placa video inclusa in pret dar aia iti iei si cu 200 de lei si te rezolvi...

| bibi518 a răspuns:

Prima varianta, m-am uitat la specificatii si cred ca prima varianta este cea mai potrivita.
Plus ca pretul este bun. happy

| Nuvr a răspuns:

Eu zic ca primul deoarece procesorul are o frecventa mai mare decat Intel® Core™i5-4460 adica al doilea
cu cat frecventa procesorului e mai mare cu cat mai bine stocheaza datele
si funcționează corect e si mai ieftin
Deci primul dupa parerea mea