| Popa_Gelu-alexandru_1990 a întrebat:

am o problema legata de League Of Legends(LOL)
Am un calculator destul de bun (http://www.emag.ro/......WNHWBBBM/)
si de la un timp nu imi mai merge cum trebuie de la 200-250 fps-uri pe very high am ajuns la 100 pe very low cu foarte mult lag si cand pun cursorul pe minioni, turnuri sau campioni imi apare un patrat rosu sau albastru in functie de echipa si mi se face mai mult lag si ajung undeva la 25-50 fps-uri cu un drop foarte mare si daca m-ati putea ajuta ar fi minunat ^_^

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Uite niste cauze
1.Ai virusi
2.Ai instalat prea multe programe in pc si ai mai multe programe deschise
3.Trebuie drivere noi la placa video
4. Temperatura procesorului sau a placii video este prea mare
Incearca sa inchizi programele care ruleaza in acelasi timp cu jocul[internet, messenger, skype, etc] si daca nu stii cum sa instalezi drivere noi pentru placa video, da-mi id-ul tau de skype[daca ai unul] si rezolv problema cu teamviewer

| Popa_Gelu-alexandru_1990 explică (pentru bogdan324):

1.E o posibilitate
2.Nu are cum din un terra memorie am numa cam 50-100GB ocupati
3.Si asa e o posibilitate
4.Nu credbig grin

| bogdan324 a răspuns (pentru Popa_Gelu-alexandru_1990):

Nu este vorba ca nu ai spatiu suficient, problema este ca pot rula programe in task manager fara sa stii tu, si asta va incetini pc-ul