| costeaboy a întrebat:

Care placa video sa o cumpar?
Asus r7 250x 1gb gddr5
saphire hd7770 1gb gddr5
gigabyte r7 250x 1gb gddr5 oc edition
saphire r7 250x 1gb gddr5
?

11 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Eu as merge pe saphire r7 250x 1gb ddr5! happy

| SouLIce a răspuns:

Poti sa alegi oricare din ele, la performanta sunt identice

| costeaboy explică (pentru SouLIce):

Asta e si problema! nu m-am convins care, oc edition, aia de la Asus, de la saphire,?

| SouLIce a răspuns (pentru costeaboy):

Gigabyte-ul este mai ok, are oc din fabrica, chiar daca nu este mare diferenta poate 2-3% mai multa performanta ofera gigabyte-ul
Orienteaza-te si tu dupa pret...ia si tu ce este mai ieftin

| heldeN a răspuns (pentru costeaboy):

R7 250 e sub hd 7750, r7 250x e peste 7750 cu putin, iar 7770 e peste amandoua, si, decat sa dai 440 lei pe r7 250x mai bine pui inca 30 lei si iei gtx 750 care e si peste 250x si peste 7770
http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/

| SouLIce a răspuns:

@costeaboy De ce sa iei acel Asus care ofera fix aceeasi performanta ca saphire r7 250x dar este mai scump... diferenta de pret nu se justifica

| costeaboy explică (pentru SouLIce):

Nu difera dar Asus mi se pare mai calitativ, tori spun ca placile video de la Asus sunt cele mai calitative!

| heldeN a răspuns:

Toate r7 250x-urile sunt una si aceeasi placa video, doar producatorul difera, dar, mergi pe 7770, e mai performanta

| costeaboy explică (pentru heldeN):

R7250x 1gb e mai noua! si la performanta si putere e fix ca 7770,