| Silviu_Ady_1997 a întrebat:

Care procesor este mai bun : amd quad core a8-6410 sau Intel core i3- 4005u? Aștept păreri.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu iti cumpara laptop cu procesor AMD, nu e momentul, nu merita.
Laptops cu procesoare AMD se incing.
Recomand sa mergi cu acel i3-4005u daca nu iti permiti un laptop cu i3-XXXX M sau un i5.

| danutzu96 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Ca laptopurile cu i3 nu... Am un HP cu i3 TDP 35W si pica instant cand vreau sa joc cv.

| sltlp a răspuns (pentru danutzu96):

Nu lua de rau Intel ca nu ai avut amd pe laptop si nu stii ce spui laughing. Crezi ca e rau ca nu ai vazut mai rau, de asta. Daca vezi, iti trece si ai sa zici ca ce bun era i3-ul.

| danutzu96 a răspuns (pentru sltlp):

Nu procesorele sunt problema ci racirea. Racirea la unele e atat de proasta incat pica in 2 minute daca il fortezi peste 50%. Am jucat si pe un laptop cu AMd si nici vorba de asta. Racirea e de vina nu procesorul.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

Si nu lipsa pastei este problema ci teava aia care face legatura pana la radiator. Mi-a explicat un specialist ce lucra la garantii ca la unele modele (HP-uri am intalnit multe) acea teava este intrerupta in interior sau are alt defect de fabricatie si caldura nu se trasmite cum trebuie (ceea ce am observat si eu punand mana pe racire pe procesor unde era fierbinte si la capatu pe raidator unde era caldut.)