| BlackRipper a întrebat:

Cat m-ar costa sa inlocuiesc placa audio la un laptop Asus i7? Sunt din Timisoara, asa ca as merge la un magazin de la eta2u, dar doar daca costul nu e prea mare.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Mai mult ca sigur placa de sunet este integrata in placa de baza iar ca sa o schimbi ar trebui sa schimbi toata placa de baza si costa prea mult.

Totusi poti incerca o placa de sunet pe USB
http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/filtre/general-interfata-usb/

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu cred să existe laptop cu placă audio dedicată - aceasta e de fapt integrată pe placa de bază. Iar schimbarea plăcii de bază la un laptop e scumpă...