| alexcyrus a întrebat:

Cat ocupa sistemele de operare pe un dvd sau cd(windows 7 xp vista mac os snow leopard)

1 răspuns:
| judgement a răspuns:

Un xp ocupa in jur de 400mb (asta varianta standard), dar daca la el se mai adauga, ultimele divere, drivere sata, si alte chestii care mai trebuie pentru utilizator poate sa majunga sa sara si de 600mb...
un vista sau win7 ocupa ceva mai mult, dar nu extrem de mult, daca il faci pe dvd (care are 4gb) nu ai nici o problema

P. S. sa nu mai pui nimic pe langa sistemu de operare doar ca sa umplii spatiul gol de pe dvdwinking