| Richard11 a întrebat:

Cate service pack exista la windows xp? SI care este diferenta intre ele?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

3, sp1, sp2 si sp3. Nu e mare diferenta, sunt niste updateuri facute la windows-uri, care permit sa instalezi programe si jocuri mai noi, doar atat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista 3 sp, ultimul fiind sp 3. Fiecare versiune este mai buna decat precedenta, fiind facute mai multe remedieri ale problemelor care au existat la versiunile anterioare. De exemplu, am citit ca la sp 3 s-au facut nu mai putin de 1174 remedieri ale unor probleme. Numai bine!

| monstrulet a răspuns:

3 service pack-uri exista la windows xp, si n-o sa existe mai multe.
Hotfixurile care le descarci din windows update rezolva cate un bug, fac o mica optimizare, etc.
Tot prin windows update, poti descarca si service pack(uri): in ele sunt numeroase imbunatari, optimizari, vulnerabilitati rezolvate, buguri rezolvate, etc. (practic mai multe hotfixuri)

| Aesir a răspuns:

Sunt 1,2, si 3 bineinteles ca ultimul din ele este cel mai bun. Adica e mult mai stabil si are ultimele update-uri pentru ca pc-ul sa functioneze in conditii optime.

| Claudiuu a răspuns:

Exista 3. Primul nici nu incerca e varza.Al doilea este cel obinuit dar jocurile programele noi nu merg.am inteles ca sp3 mareste viteza de procesare si este aproape ca windows vista sp1 am inteles ca uni il recomnda in locul lui vista sp 1