| andybellagta a întrebat:

Cati vizitatori are google pe secunda? Adunati, adica:. ro. com. it etc...

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Sunt peste 1. 5 miliarde de utilizatori al siteului google intr-o zi, acesti utilizatori acceseaza google de mai multe ori pe zi.
La fiecare 10 secunde peste 102. 000 de accesari din fiecare colt al globului.
Exista asa numitele site hit counters cu care poti afla numarul de accesari pe secunda al oricarui site(desigur poate google bolcheaza aceste programe) dar merita sa incerci daca te intereseaza.
Uite aici un filmulet al producatorilor manageri al infrastructurii google care au cont pe youtube, contul lor se numeste google, James Kelly manager producator, Dylan Casey manager producator, Lynn Chan Inginer in software precum si altii din echipa google.
http://www.youtube.com/watch?v=WRkYmx4A9Do
Este vorba de google real time
www.google.com/realtime
scrii ceva in aceea casuta si ai statisticile despre acel cuvant(acele cuvinte) cat de des a fost scris acel cuvant in casuta de cautare al siteului google(acel grafic si sub grafic sunt afisate orele).

6 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

De unde sa stim noi? oricum are destui big grin nici nu imi inchipui cati are. cred ca peste 10. 000 pe sec.big grin

| FreakyFred a răspuns:

Aproximativ 1863442752. ceva pe acolo...

| Parker a răspuns:

Am citit undeva ca in orice clipa a zilei macar 1000 oameni sunt pe google. MACAR.

| i3Cookies a răspuns:

straight face... peste cateva milioane. 100.-200... sau siii maii muult

| Brook a răspuns:

Sunt niste numere imense pe care doar compania google le poate sti exacthappy

| DisforDeea a răspuns:

Muuuuuuuuuuuuuuuuuuultiilaughing))