| December2023 a întrebat:

Ce alegeri dintre Windows longhorn SI XP? Eu longhorn.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Xp dar este destul de vechi si nu are o securitate actual buna
Daca stii insa ce faci pe el atunci eu asta as alege cum a zis NLS Service pack 3...

@NLS vezi ca nu ai raspuns inca la mesajul ala laughing

| NLS a răspuns (pentru Simpatic):

Am incercat, dar dupa ce am scris destul de multe randuri, nu am putut trimite, vezi daca nu ai ceva setari ciudate.

| Simpatic a răspuns (pentru NLS):

Imi cer scuze, da, am activata setarea mesaje doar de la prieteni, asta pentru ca erau maimutoi care injurau fara motiv.
Daca nu s-a pastrat acel mesaj e nasol, dar oricum apreciez ajutorul tau! salut

| doctorandus a răspuns:

Nu, niciunul dintre ele. Instaleaza Debian, Ubuntu sau ChromeOS Flex.

| NLS a răspuns:

Longhorn a fost o etapa Alpha de Windows Vista, si Vista stim cu totii cum a iesit chiar si la lansare - PLIN de Buguri, all inclusive.

Deci daca respectivul PC nu duce Win7 Starter (x86),
sau W7 Home Premium
eu as folosi XP SP3
sau mai degraba o distributie de Linux (Xubuntu, Mint XFCE).
Nu neaparat actuala, pentru ca in distributiile Linux sunt eliminate periodic driverele foarte vechi.

Iar daca are 2 nuclee si 4GB RAM, duce cu siguranta Windows 7.

| ReddY25 a răspuns:

W10