| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa schimb sa-mi mearga jocurile, gen wwe 13, mai bine. NU prea le am cu calculatorul. Asta este ceea ce am momentan:
Memory: 3328MB RAM
Display Memory: 512.0 MB
Card name: Radeon X1550 Series
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI display adapter (0x7147)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Display Memory: 512.0 MB
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)

4 răspunsuri:
| marculescumihai a răspuns:

Pentru gaming ai nevoie de (in special ) placa video si de procesor.Acum alegerea acestora depinde in primul rand de compatibilitatea cu celelalte componente(gen placa de baza, presupunand ca nu vrei sa o schimbi si pe aceea) si bineinteles de buget. Daca vrei sa iti imbunatatesi pc stabilesteti un buget, si mai ales ce componente esti dispus sa inlocuiesti. Ai grija la compatibilitate!

| HaKa93 a răspuns:

Procesorul

| Faur_Robert_1998 a răspuns:

Iti recomand o placa video nVIDIA de 1gb-1.5gb si iti vor mere jocurile perfect pentru ce jocuri vrei tu sa te joci 512 nu-i recomandat

| salupa a răspuns:

Ce procesor sa iau?