| vlad1398 a întrebat:

Ce calculator imi recomandati? Pana-n 2.000lei,dar nu vreau sa fie facut pe piese!

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Vlad, cel mai bine este sa fie facut din componente! eu pot sa iti recomand ceva bun, dar spune-mi daca ai monitor si ce rezolutie maxima are si de asemenea daca mai ai si alte componente de la un pc vechi ce le-ai putea folosi!

| Intruder19 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/474448/

Trece putin peste bugetul tau dar este bestbuy.

| BLKZ a răspuns (pentru Intruder19):

In niciun caz, sursa e overkill(un sirtec de 400w isi face treaba cu brio), carcasa la fel de scumpa(un Segotep sau un Artic Cooling e bun). In bugetul ala iti intra si hard si placa de baza dar cu cele 2 componente ai stricat totul.
Cam asa arata un best-buy in 2.000 lei : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/474834/

| BLKZ a răspuns:

Nu-ti lua sistem gata facut. O sa primesti un sistem dezechilibrat, unde n-o sa poti face upgrade si in ultimul rand, prost valorificat(adica configuratia costa mult mai putin daca o iei pe piese). Repet, nu lua gata facut altfel o sa regreti dupa niste bani aruncati de pomana.

| Lore1000 a răspuns:

Cauta in fundul tau.Ia vezi e vreunul pana-n 2000lei?