| patriciatimeea a întrebat:

Ce caracteristici trebuie sa aiba un laptop, pentru a fi bun ("la toate ") ..adica aprox cati ghz,gb,memorie, procesor;
As dori sa stiu limita superioara, adica vreau sa imi cumpar un laptop, cel mai bun de pe piata, si de preferabil Acer, deoarece am auzit ca e cel mai bun. Multumesc.

6 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cel mai bun laptop de pe piata este de cele mai multe ori si cel mai scump. Si poate avea o configuratie care nu iti foloseste. Pentru ce activitati vrei sa utilizezi laptop-ul si care este bugetul maxim de care dispui?
Dupa ce stabilim aceste detalii, putem gasi cea mai buna configuratie in bugetul tau potrivita pentru activitatile tale. Succes! happy

| patriciatimeea explică (pentru laptopnews):

Pana in 2000 ron. As vrea sa fie de preferinta Dell(m-am decis astazi), si sa pot lucra pe el in c++, c#, mingw, htmlkit etc...; Sa aiba sunetul bun si sa-l pot folosi zilnic, adica sa nu se strice repede;

| laptopnews a răspuns (pentru patriciatimeea):

Http://www.evomag.ro/......73518.html
Poti sa iti iei asa ceva! Pentru cerintele tale nu ai nevoie de o configuratie puternica.
Sau iti mai recomandam un Lenovo - cu placa video dedicata, in cazul in care pe viitor vrei sa il mai folosesti si pentru altceva.
http://www.evomag.ro/......25578.html
In perioada asta exista si o promotie la Lenovo!
http://laptopnews.ro/......0-lei.html

| patriciatimeea explică (pentru laptopnews):

Multumesc happy

| laptopnews a răspuns (pentru patriciatimeea):

Cu placere! Daca mai ai si alte intrebari, suntem aici! happy

| IonutAxi a răspuns:

Depinde la ce vrei sa il folosesti.