| mabytza a întrebat:

Care dintre laptop notebook si tableta este mai buna? Mi s-a stricat calculatorul si as dori sa imi cumpar una din cele de mai sus. vreau ceva care sa aiba o memorie buna... din cate am auzit tot calculatorul este mai eficient si mai bun dar poate reusesc sa il repar. si as dori totusi sa imi cumpar ceva mai nou aparut.Voi care credeti ca e mai potrivita? Si de ce?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Amaryllis a răspuns:

Depinde de preferințele tale...Laptopul e de departe cel mai bun...Ecran mare, poti sa vezi clar, ai unde să pui CD și merge bine..La notebook dacă memoria e mică merge greu, nu rezistă mult bateria și nu ai unde să pui CD. Tableta sub nici o formă. Doar dacă ai un PC sau ceva pe langă ea.Nu e așa performantă și nu poți face multe lucruri. E mai greu cu ea.Baftă!

| r3ally a răspuns (pentru Amaryllis):

Scuza-ma dar vreau sa te contrazic...Laptop sau notebook e acelasi lucru! Poate vroiai sa spui NETBOOK ( tot laptop e si asta doar ca e mult mai mic, in jur de 10" si destul de slab ca performanta )! E o mare prostie sa spui ca e diferenta intre ele! Nu vei gasi niciodata cuvantul "laptop" la descrierea unui Apple/HP/Lenovo/Samsung/ibm/Acer/Toshiba etc! Toate sunt notebook-uri doar ca noi folosim cuvantul laptop ca sa sune mai dragut happy Crede-ma, lucrez in domeniu si stiu bine ceea ce spun!

| Amaryllis a răspuns (pentru r3ally):

In fine, noi nu lucram in domeniul ala si spunem lucrurilor pe alt nume ca sa ne intelem intre noi. daca baiatul/fata a inteles e foarte bine.

| r3ally a răspuns (pentru Amaryllis):

Aici ai dreptate! Imi cer scuze daca am spus ceva gresit happy

7 răspunsuri:
| mabytza explică:

Multumesc pentru raspunsuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tableta nu poate sa inlocuiesca nici 50 % din functionalitatea unui PC/laptop.

| r3ally a răspuns:

Sfatul meu : Notebook ( sau laptop..cum vrei tu sa ii spui )! Nu se merita sa dai bani pe un netbook sau pe o tableta... Mai ales daca iti petreci mai mult timp in fata calculatorului! Sper ca am ajutat cu ceva happy

| GoodLuck10 a răspuns:

Eu spun un laptop pentru ca e mai usor cu tastele happy.