| anonim_4396 a întrebat:

Ce firma este aceasta producatoare de televizoare LCD si LED TV? TELETECH? Din ce tara este? Nu gasesc site-ul ei oficial. Observ ca multe televizoare sunt facute in Turcia ( Produced in Turkey ). De unde e firma aceasta TELETECH?

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

1.Nu cred ca e din SUA. Pe net zic unii ca e noname. Nu prea stie nimeni de unde este firma.
2.Eu nu gasesc pe site-ul oficial al lor produsele cum ar trebui sa fie pe orice site al unei firme producatoare de electronice si electrocasnice.

| Leonard08 a răspuns:

Http://www.teletech.com/

Din istoria firmei:

1986 - First Operations Center Established: Moved operations into a small building in Sherman Oaks, California and spent several years developing our client base while improving the quality and breadth of our customer management offering.

Deci SUA, California.

| Ionel_Murgu_1982 a răspuns:

Wikipedia spune ca e Colorado SUA

| Murariu_Robert_1992 a răspuns:

Teletech e un fel de Oracle, principala lor ocupatie nu este productia de produse electronice de consum, ofera business solutions, asta cu tv-urile este o companie anexata corporatiei..nici eu nu dau de ei.