| Adutzu2 a întrebat:

Ce inseamna "durata in regim de asteptare" la bateria unui telefon?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai inseamna fix asta: telefonul e incarcat 100%, apoi e pus in 2g, sau mod avion cel mai frecvent. Si e lasat pe "masa" si contorizat cate zile rezista stand degeaba(dar sa fie deschis, asta e sigura conditie) pana cand se inchide. Cand s-a inchis, deoarece a ramas fara baterie, e luat timpul. Si ala e regimul de asteptare.

| Adutzu2 explică (pentru sltlp):

Apropo, mod avion e pentru economisire baterie? sau ptenru ce?

| sltlp a răspuns (pentru Adutzu2):

Mod avion=fara retea gsm=mod fara semnal. Practic nu poti intra pe net de pe 3g/4g/2g, sa suni/mesaje etc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Foloseste putine functii ca sa faca economie

| Jipa95 a răspuns:

Adica cand este bateria incarcata 100%, bateria telefonului in regim de asteptare tine sa zicem 120 ore. Pe 3g 4 ore, si in durata convorbire 7 ore.

| CinevaNou a răspuns:

E ca stand-by de la pc, adica nu face aproape nimic in timpul ala.