| zxzx a întrebat:

Ce laptop v-ati lua sau recomandati, pana in 2, 500 lei, tinand cont de performanta, rezistenta in timp, rigiditate?

Ma intereseaza in special marca dar puteti spune si modele sau linkuri cu produsul.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu zic sa mergi pe unul de aici http://bit.ly/IHxFU2, oricare dintre toate is solide, perfornate, si rigide, chiar sia cer-ul deoarece este un model cu 2 ani garantie, alta familie, una superiaora calitativ. Toate se or descurca cu brio in astfel de activitati, au o racire adecvata, ruleaza si jocuri daca os a fie nevoie, iar accelerarea grafica gpu nVIDIA o sa avatajeze in photoshop spre exemplu.

9 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://www.evomag.ro/......X168D.html
Eu ti-l recomand pe acesta! Este un Asus din seria K, un laptop rece cu carcasa metalica, are placa video dedicata, USB 3.0, are pret bun 2100 si vine si cu 2 cadouri. O sa-si faca treaba pe activitatile de care vorbeai tu. Succes!

| imaqtpie a răspuns:

Pentru ce va fi folosit laptopul?

| zxzx explică (pentru imaqtpie):

Doar pentru net si diverse programe folosite ocazional cum ar fi photoshop sau altele de editat. Jocuri nu joc.

| IulianP a răspuns (pentru zxzx):

Laptop-urile Acer sunt Ok, dar au doar 1 an garantie, ceea ce mi se pare putin.
Eu iti recomand sa mergi pe Dell-ul asta cu CPU i3, 4GB si o placa video dedicata care te va ajuta la editarea video(asta daca faci): http://bit.ly/H9TfFw
Are si garantie 2 ani.

| daniel94d a răspuns:

Ia-ti un Acer nu conteaza de model toate is bune cele mai bune

| IonutAxi a răspuns:

Nu prea are valoare mare marca pentru ca:
Un laptop nu conteaza ca e Dell, Hp, Toshiba, Asuc, Acer Msi etc. nu au procesor tot Intel Sau Amd? Placa video tot la fel. De ex big grinaca Dell ar avea procesor Dell si Hp are procesor Hp facut de firma lor da.Dar nu e mare branza intre ele.Tot ce e facut de ele e carcasa, tastatura.dar in rest piesele sunt cumparate si asamblate in laptop.Ca sa intelegeti...

| IonutAxi a răspuns:

Si daca vrei sa te uiti la niste laptopuri incearca http://www.emag.ro/laptopuri

| Rubbiii a răspuns:

TOSHIBA mie mi se pare cel mai bun din toate punctele de vedere. Tu la ce marca te gandeai?

| LucianLucian a răspuns:

Eu am Acer Aspire 5253 si sunt multumit de el.Acum depinde de fiecare ce model ii place sau... Oricum am fost acum ceva timp intr-un magazin de electronice si ma uitam la laptopuri si un domn care lucra acolo mi-a spus ca cica la momentul asta Asus sunt cele mai bune.Te poti duce la un magazin de specialitate si intreaba acolo ce laptop ti se potriveste si o sa-ti spuna ca daca vrei pentru jocuri mai bune o sa-ti trebuiasca unul mai performant etc... Daca vrei doar pentru internet unul mai slab e bun.In orice caz du-te intr-un magazin de electronice si intreaba acolo.Succeswinking