| Rebbecutza a întrebat:

Ce limbaj de programare trebuie sa inveti pentru a ajunge hacker?

2 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Dorinta,ambtie,perseverenta si sa fi dispusa sa dai totul pentru scopul tau.
Toate celelalte le inveti pe parcurs.

| RC33 a răspuns:

Trebuie precizat ca un hacker, se ocupa cu teste de penetrare /vulnerabilitate a unei retele, audit de securitate, nu cu spartul parolelor / bazelor de date cum se zice in mass-media (lucru facut de crackeri).
Trebuie sa stii mai multe limbaje de programare c++, unix, python samd, sa intelegi principiile de functionare ale unui sistem de calcul / retea de calcul, sa inveti sa lucrezi pe mai multe sisteme de operare (windows/macos/linux - de preferat o distibutie pentru teste de retea cum e kali), XSS si sql injection, si multe altele. Imi cer scuze daca te-am plictisit laughing.