| anonim_4396 a întrebat:

Ce parare aveti despre acest laptop http://www.altex.ro/......3-free-dos Funda' Am vazut ca duce bf4 si gta 5.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu recomand pentru jocuri, ci doar ca înlocuitor desktop când te afili în deplasare.Aceste modele sunt modele buisness low-cost și pentru asta au fost create.ca desktop portabil pentru cei ce au nevoie de portabilitate.Da e drept, comercial duce și ultime jocuri, dar nu uita că e laptop, iar laptop-urile de serie și buisness nu-s pentru așa ceva.Defapt cam 99% din ce găsești la prețuri sun 2500 Ron nu-s de gaming, dar cum nu toți or înteles asta, se ajunge cu ele prematur în service-uri cu chipset-uri exfoliate, sau chiar cu procesoare și harduri coapte de la exploatare neconformă...
Doi.Atenție că e pe procesor AMD.Aceste tipuri de procesoare au nevoie de o mentenanța mai des efectuată, deoarece comparativ cu Intel-urile degajă căldură mai mare și asta duce la uscarea pastei termoconductoare mai repede ca la Intel-uri, asta desigur dacă-l exploatezi conform.Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un laptop care atinge 2, 4 Ghz numai prin overclocking? De ce ai da banii pe acesta ( e si cu AMD despre care cei mai multi nu au o parere buna doar ca-s ieftine - vorba vine!) si de ce n-ai lua un Intel care poate ajunge la 3, 2 Ghz si care in mod normal lucreaza la 2, 6 Ghz? Uite : http://www.producton.ro/......432365.htm
E adevarat ca are garantia mai mica dar il forjezi in perioada garantiei si daca pica ai dreptul (conform legii) sa ti-l repare si daca nu se poate sa ti-l inlocuiasca. Tot conform legii la noul laptop ai dreptul la o noua perioada de garantie, completa.

| fatpookie a răspuns:

Http://www.altex.ro/......3-free-dos sau http://www.altex.ro/......3-free-dos pentru ca nu prea vreau sa depaseasca 2100 lei