| GEORGEL2012 a întrebat:

Ce parere aveti de windows 10, va place?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Este foarte ok, mai ok din punctul meu de vedere decat orice alt windows de pana acum. Insa imi fac griji pentru ca Microsoft au facut privacy-ul praf. Nu poti dezactiva update-urile, si Microsoft are voie legal sa iti analizeze mereu fisierele din pc, si in viitorul apropiat, sa iti blocheze aplicatiile si jocurile pirat.

| MenInShadow a răspuns:

Ca si design arata bine, ca si functionalitate nu stiu, evident are bugg-uri pentru ca-i nou, cam orice sistem de operare nou aparut are ceva gresit, dar cand ma uit la "terms and conditions", si la lucrurile cu care trebuie sa fiu de acord, prefer sa nu.

E cam la fel cu toate windows-urile, dar macar acum o dau pe fata ca acceptand termenii si conditiile ei au acces la orice folder din pc-ul tau, orice informatie privata.

Deci nu, ca si sistem de operare cred ca-i ok, ca si fel in care se trateaza utilizatorii, nu, ii de rahat.

| gelu1970 a răspuns:

Castana 10 violeaza privacitatea utilizatorilor. desi acum s-a gasit modalitatea de a ucide procesele ce au functie de keylogger, tot castana ramane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. E bun. Iar treaba cu "are acces la tot ce faci tu", treaba aia e valabila de cand a aparut internetul, nu de cand e windowsul asta, deci e o vrajeala, nu trebuie sa te sperii cum fac altii, de aproape se si deconecteaza de la curent si se duc in padure de frica ca Microsoft le vede pozele din vacanta si ca se uita la filme "deochiate".

| PrecizeEveR a răspuns:

Da e bun, insa nu il lua chiar acum deoarece este inca in teste si te va zapaci cu erorile, inca se mai lucreaza de el, in rest este bun, mai asteapta putinwinking

| Taduic a răspuns:

Cel mai bun sistem de operare.

| byabubu a răspuns:

Mie imi place, numai am o problema, nu imi merge Google Earth, voua va merge?