| Cornel320 a întrebat:

Ce parere aveti despre Windows 8? De ce nu ii place la nimeni? Dau FUNDA si VOT la raspunsurile serioase. Ms!

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe tableta cu touchscreen sau pe telefon e super, cu mouse si tastatura nu e deloc usor de operat.

| al3xander a răspuns:

In prmul rand noua interfata metro nu prea este cine stie ce, meniul start lipseste (ma rog, nu e o problema sunt o gramada de programe care fac asta) si este destul de instabil. eu astept windows 8.1 varianta finala, poate va fi ceva mai bun, acum folosesc 7.

| vangaelis a răspuns:

Interfata neprietenoasa...au vrut sa faca in stilul gadgeturilor cu touchscreen parerea mea.
cel putin meniul Start e jalnic.

| Danişor a răspuns:

Eu folosescu windows 7 si sunt multumit acum o sa iti zic ce nu imi place si ce imi place la windows 8:
-Interfanta este foarte frumoasa
-Meniul este complicat
-Eu astept variant finala si bine pusa la punct a windowsului 8. Funda?

| Danişor a răspuns (pentru Danişor):

Eu folosesc windows 7 si sunt multumit acum o sa iti zic ce nu imi place si ce imi place la windows 8:
-Interfanta este foarte frumoasa
-Meniul este complicat
-Eu astept variant finala si bine pusa la punct a windowsului 8. Funda?
Scuze daca nu am scris corect gramatical dar m-am grabit.

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Salut sigur merge la toate pc in afara de mac, apropo ca sa iti mearga windows 8 ai nevoie de cerintele astea minime : Procesor: 1 GHz sau mai rapid
RAM: 1 GB (pentru versiunea de 32 de biți) sau 2 GB (pentru versiunea de 64 de biți)
Spațiu pe hard disk: 16 GB (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți)
Placムvideo: orice placă grafică compatibilă Microsoft DirectX 9 sau superior. Sper ca te-am ajutat funda?

| oHarryo a răspuns:

Iti spun de ce nu imi place mie. Lucrand foarte mult la laptop pentru facultate cu fisiere etc... este mult mult mai dificil decat cu win 7, este mai complicat cand lucrez cu mai multe fisiere in acelasi timp. Sa nu mai vorbesc de jocuri.

| Spartacus1127 a răspuns:

Salut! Recent am achizitionat si eu Windows 8 si am fost prost surprins deoarece are o configuritie extrem de complicata, de exemplu ca sa inchizi conexiunea la net trebuie sa intre, daca nu ma insel pintre 9 etape laughing. Este foarte ciudata, deoarece intr-un nu stiu eu ce mod se gliseaza ecranul. Foarte naspa.

| rateu a răspuns:

Consuma multe cerinta.