| Turok90 a întrebat:

Ce parere aveti despre placa de baza Asus M5A99X-EVO?
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A99X_EVO/
Va rog pe cei care o detineti, sa specificati si asta in raspuns.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu stiu ce vrei sa faci cu ea, dar este destul de scumpisoara. Ce racheta vrei sa faci de ai nevoie de o astfel de placa de baza? Merge si mai ieftina happy

| Turok90 explică (pentru sltlp):

Sincer m-am cam chinuit prea multi ani cu un PC vechi pe AGP care abia ducea Most Wanted. Mi s-a pus pata pe placa asta de ceva vreme si strang bani să o iau. Cred că e o placă care va suporta upgrade măcar 8-9 ani de aici în colo. Mă refer că nu o să mai fiu nevoit să schimb placa de baza pentru că nu-mi suporta nu stiu ce placa video, procesor sau memorie ram. După ce reusesc să o cumpăr mă ocup de celelalte componente. Initial merg pe un AMD FX4100 si un ATI Radeon HD 7850 varianta de 2GB 256bit. În privinta procesorului încă am dubii dar mai am timp să mă documentez până strang bani. Cât despre placa video rămâne bătută în cuie chiar si la 10 milioane doar dacă nu cumva apare ceva mai bun până strang eu banii laughing

| sltlp a răspuns (pentru Turok90):

O sa regreti ce cumperi. O sa vezi, daca gandesti asa.

| Modafen a răspuns:

Super placa. Toate porturile asezate ergonomic, design impresionant. SLI si CrossFIre, AM3+, SATA&USB 3, cam tot ce-ti poti dori de la ea. Etajul de alimentare e fenomenal. Overclock la greu pe ea, stabila, DIGI+VRM foarte bun.