| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre produsele magnat? Stiu ca acum mai mult de 99% din aparatura audio este fabricata in china, am auzit ca magnat sunt ansamblate in china in ultimii 10 ani datorita reducerea de costuri, am vazut niste boxe magnat de acum 11-12 ani unde scria clar MADE IN GERMANY, acum pe etichete au doar un site cu terminatia de..., nu ma deranjeaza asta, pana si technics sau jbl fac produse in china azi, de akai nu am ce sa zic pentru ca akai nu mai exista, astea noi sunt 100% chinezesti, stiu pe pielea mea.
Intrebarea este, ce parere aveti despre magnat, si daca sunt doar ansamblate in china, nu si fabricate.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Probabil unele componente electronice sunt fabricate in China!
Dar ce conteaza? Daca cei de la magnat pun cele mai bune componente in sistemele lor e foarte ok.

| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

Crezi ca este o firma buna? Vreau sa achizitionez un difuzor de subwoofer magnat xpression 10, dar pe site-ul lor scrie doar xpress 12, in fine, apropo, daca pun un difuzor de subwoofer auto in camera, are ceva?