| Biolup a întrebat:

Ce parere aveti Nokia Lumia 520 sau Orange hiro am de ales repe de si nu ma pot decide! Multi prieteni m-au sfatuit ca Nokia e mai bun dar inca am indoieli

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Orange.Ce e Windows phone în special e praf cu tot cu Nokie cu tot.Succes

| JucărieLEGO a răspuns (pentru DeyCj):

Praf esti tu in materie de telefoane, software, fiabilitate.

| DeyCj a răspuns (pentru JucărieLEGO):

Se vede că mai ai multe de învățat, mai ales când vine vorba de Nokia și a lui Windows phone.De știai cum se fabrică nu făceai o astfel de afirmație.Cât despre rudimentarul Windows phone și mai nou Windows 8 îî și urâtă treaba. Dacă ție îți place să fi controlat de Microsoft adică să faci ce vor ei cu telefonul și calculatorul, contiună tot așa.Mie nu îmi place să fiu controlat și să mai și plătesc pentru asta.

| bineproportionat a răspuns:

Salut Lumia 520 e un telefon foarte bun, doar e Nokia! Tine 2 zile bateria si merge foarte bine se misca fluid si costa 600 de lei, deci...
http://bit.ly/IDIg8P

| Hinata1999 a răspuns:

Eu am Nokia Lumia 720 si sunt extrem de multumita de el, diferenta este ca sistemul de operare este windows 8, ultimul, deci poti lucra ca si cu un mic calculator, nu androidul, deci aplicatiile se vor mai schimba, de exemplu in loc de Pou ai Mou care nu prea are actualizari din pacate. Ai de exemplu foarte multe aplicatii de editat fotografii care chiar sunt foarte bune. Internetul este destul de rapid.Camera de la toate telefoanele Nokia este mult mai buna decat pare. Stiai ca la Nokia a aparut camera de 41 MB? Nokia 880 Pure View.
Iar cu Orange Hiro are sistem android iartu te gandesti probabil ce este mai folosit, ce au cunoscutii tai, ca aplicatii si sistem de operare. Camera este mai mica, de 5.
Depinde daca vrei sa te gandesti sa iesi in evidenta sau accepti spiritul de turma sa te indrume. Nici celalalt nu e un telefon rau, chiar e bun, dar trebuie sa te gandesti cu ce vine in plus si in minus.

| foliisihuseRO a răspuns:

Huse dedicate pentru smartphone Orange Hiro gasiti la : http://www.foliisihuse.ro/ro/99--orange-hiro

sau de Nokia 520 : http://www.foliisihuse.ro/ro/100-nokia-520