| Gado13 a întrebat:

Ce placi video merg bine sau chiar perfect cu i5-7400? Doresc sa fac upgrade de la cea actuala (r9 270x)

Răspuns Câştigător
| Antimanele104 a răspuns:

Ca pret, RX 580 castiga, intr-adevar, dar ca performanta, GTX 1070 este mai bun. Exista un mic bottleneck, da. Procesorul este generatia a 7-a, Kaby Lake, dar atat timp cat nu incerci sa impingi jocurile la maximul absolut in 1080p, va fi ok.

3 răspunsuri:
| Antimanele104 a răspuns:

Radeon RX 580, Nvidia GTX 1070, Nvidia GTX 980 chiar.

| Gado13 explică (pentru Antimanele104):

Mersi, ca pret mic si performanta ok rx 580 castiga ma gandesc. Exista ceva bottleneck?

| Antimanele104 a răspuns (pentru Gado13):

Ca pret, RX 580 castiga, intr-adevar, dar ca performanta, GTX 1070 este mai bun. Exista un mic bottleneck, da. Procesorul este generatia a 7-a, Kaby Lake, dar atat timp cat nu incerci sa impingi jocurile la maximul absolut in 1080p, va fi ok.

| AndreiSingurul a răspuns:

Rx 580