| cataalecs96 a întrebat:

Ce procesor ar fi mai bun pentru jocuri : e8400 sau q6600?

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Q6600 e fabricat pe o generatie deja mult depasita si nici E8400 nu e departe.

Daca e vorba de un pc nou, iti recomand sa te orientezi spre o platforma noua. La 775 o sa ai problema ca esi si constrans sa stai la ddr2 si care au ddr3 nu sunt asa stabile.

Ceva foarte bun pentru gaming in momentul de fata este AMD Phenom II X4 980T:
...30ghz-box/

| Kylexy a răspuns:

Mai bun e q6600 are l2 mai mare decat e8400 nu te lasa pacalit de cativa mhz in plus la frecventa.