| VyKond a întrebat:

Ce procesor e mai bun dintre Intel i3 3220 si amd phenom II x4 965 Black Edition?

11 răspunsuri:
| xxxCARBONxxx a răspuns:

Amd Phenom e mai bun pentru ca are 4 nuclee, iar Intel numai 3.

| VyKond explică (pentru xxxCARBONxxx):

Mai bine nu mai raspunde la astfel de intrebari daca nu stii. Cum poti spune ca i3 are 3 nuclee!? rolling on the floor

| VyKond explică:

Daca vreti sa vorbim mai mult bagati-ma la mess : vladcondurachi@yahoo.com

| edward145 a răspuns:

Depinde la ce il folosesti! Intel este mai durabil decat amd pentru ca amd-urile se suprasolicita la un moment dat in comparatie cu Intel chiar daca este x4. Daca vrei amd trebuie sa ai racirea foarte buna!

| VyKond explică (pentru edward145):

Stiu pentru ca acel cooler cu care vine e PRAF!

| Zainnn a răspuns:

E dual core toata ziua :]]

| Zainnn a răspuns:

Depinde la ce il vei folosi!happy ..insa i3-ul asta e din gen. ivy..asa ca ..il vei avea un timp.//sa stii ca e decent pentru gaming!

| VyKond explică (pentru Zainnn):

La asta ma gandeam si eu. Pentru ca puterea unui singur core e cat 2 de la AMD si oricum daca fac OC la phenom il fac dual core asa ca mai bine iau i3. Dar ma interesa si ce nota primeste in windows 7 phenomul.

| edward145 a răspuns (pentru VyKond):

Mai bine baga-ti windows 8 pro, nu foloseste atat de mult procesorul in comparatie cu windows 7 care foloseste cu 15-20 % mai mult.Este bun pentru phaenom

| VyKond explică (pentru edward145):

Nu iau niciun windows 8 pentru ca abia l-au scos si nu este destul de stabil in comparatie cu windows 7.

| Didyshiatat a răspuns:

Eu cred ca Intel i3 3220 e mai bun. E mai cunoscut