| winer98 a întrebat:

Ce sistem de operare sa-mi pun pe un pc cu acesta configuratie:

Amd sempron le 1200 2.58 ghz overclockat
Ram ddr2(800)-1gb ram frecventa 400mhz o pot mari frecventa?
Placa video onboard nVIDIA geforce 6150se nforce 430
hdd-Western Digital 250 gb.

Va rog dau funda.sugestii

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ar merge si windows 7 daca nu folosesti pc-ul pentru jocuri! DDR2 400 mhz? Poade ddr 1. Poti sa maresti voltaju si frecventa la gpu si memoria ram a placi video.Pentru asta ai nevoie de nVIDIA ntune=>http://www.nvidia.com/object/ntune_5.05.54.00.html dar nu iti recomand sa maresti mult fregventele! Daca temperatura se ridica repede(peste 10 grade) iti recomand sa revi la setarile initiale.Folosesti butonul use default! P.s la placile video incorporate nu prea merge overclok, ele isi iau resurse de cpu si rami!

| winer98 explică (pentru ROB3RT89):

Nu ma imi scrie ddr800mhz dar am activati 400 mhz as putea face overclock. Windows 8 mi-ar merge.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru winer98):

Eu zic ca merge, dar repet, daca nu folosesti pc-ul pentru gaming e ok! Acum trage singur concluzile=>http://www.go4it.ro/......m-8993547/