| Silvia93 a întrebat:

Ce sistem de racire pot folosi in casa pentru cateva zile de canicula care ma zapacesc rau de tot?
Aer conditionat nu pot pune ca stau in chirie si e si scump iar ventilatorul normal nu ma ajuta. Ceva intre, care sa faca aer rece si sa nu coste foarte mult la intretinere / curent? Va rog frumos.

4 răspunsuri:
| Silvia93 explică (pentru K0sti):

Trebuie sa stau sa umplu cu gheata...am frigider mic..pana face gheata..eheee
mersi oricum

| Arezki a răspuns:

AI putea folosi o clima portabila. Cred ca e undeva pe la 500 de lei

| mihai69 a răspuns (pentru Arezki):

Clima portabilă are nevoie de o gaură de 120 mm spre un perete exterior pentru evacuarea aerului cald!
@Silvia93 - Pentru tine ar fi util un ventilator cu pulverizare de apă (cum sunt pe la unele terase) - se găsesc la supermarket-uri și / sau la magazine tip bricolaj.