| Raul_Ciubotaru_1992 a întrebat:

Ce windows recomandati pentru sistemul :

AMD Sempron 140 Procesor 2, 7 GHZ;
2 GB Rami DDR3;
VIdeo Nvidia Geforce 7000 630a 512mb;
Hdd 160GB Sata II 7000 rpm;
LCD 19';

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Din moment ce ai 2 GB RAM poti instala fara probleme Windows 7. Iti recomand Windows 7 Ultimate sau Windows 7 Enterprise. Daca vrei link de download care sa mearga si sa nu ceara coduri sau genuine pentru Windows-urile astea cauta-ma!

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Iti merge orice sistem de operare! daca te-au speriat persoanele dinainte cu win 7, cauta win 7 tinny! acesta e la fel doar ca nu are chiar toate chestiile care le are cel full! dar de mers, merge foarte bine! bafta!

| gicaputinica a răspuns:

Hm! Esti cam la limita pentru Windows 7.

Fa un test de compatibilitate la Microsoft si vei afla singur!
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20

| trolololo a răspuns (pentru gicaputinica):

Cum sa fie la limita? E mai mult decât suficient.

| gicaputinica a răspuns (pentru trolololo):

Mda! Greseala mea. Am citit 1, 7 GHz.

| trolololo a răspuns (pentru gicaputinica):

Chiar și asa, eu am de 1.6 GHz, bine tehnologie noua, și rulez Windows 7 perfect(4GB Ram, SSD), sa nu mai zis de filmele Blu-ray 1080p. Bine e un media center mai mult. In ziua de azi nu prea mai contează frecventa ci din ce generație este.