| alex_3858 a întrebat:

Ceaules TPU,am o problema cu o placa de baza, placa de baza se numeste Asus P5E,cand am cumparat-o nu am primit cd-ul cu drivere,m-ar interesa driverul de la placa de retea,nu stiu cum se numeste placa de retea,am cautat si prin bios da nu gasesc,caut un program ca sa imi zica toate denumirile la placi,mentionez ca placa de retea nu este instalata, de aceea ii caut denumirea...

5 răspunsuri:
| alex_3858 explică:

Da,nu stiu ce are, am intrat acolo unde azi zis, dar imi arata asa : http://img594.imageshack.us/img594/1355/5hno.png si cand ii dau conect la RDs imi da eroare 769 :_

| MskDesign a răspuns:

Salut
Click dreapta pe My Computer
Manage
Device Manager
La device manager toate iconitele galbene cu semnul exclamarii pe ele sunt drivere care iti lipsesc.
Si vezi daca la Network iti apare aceasta iconita galbena. Daca da, scrii pe google placa de baza, sistemul si driver ethernet.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

P.S. Pentru restul driverelor instaleaza-ti Driver Genius Professional si isi va face singur treaba. Sper ca ti-am fost de folos!

| RodicaBinar a răspuns:

Click dreapta pe My computer - > properties - > device manager şi vezi că ai la sound, video and game controllers. Îţi zice ce placă video ai.

| Ungureanus a răspuns:

Marvell88E8056® PCIe Gigabit LAN controller