| Chinezu008 a întrebat:

Salutare la toti. Am si eu o problema cu hardul sata... mi-am cumparat o placa de baza ASUS P5S800-VM si nu-mi recunoaste hardul sata la instalarea xp-ului. mi-am bagat windows7 si imi merge. imi poate spune cineva cum sa fac pas cu pas din bios? ca eu am cautat pe net si nu am gasit la mine in bios de unde sa dau disable la hardul sata... sau de unde pot sa descarc driverul. p.s. am cautat si pe FL dar nu stiu care sa-l iau pentru placa mea de baza. dau funda la cine imi desleaga misteru. plsssss

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai iti trebuie un windows xp cu drivere SATA integrate sau o discheta de pe care sa incarci driverele (pentru a integra driverele la windows xp iti trebuie un program numit nlite http://www.nliteos.com/ )

| Chinezu008 explică (pentru al3xander):

Mersi pentru raspuns, dar asta stiu. Ce nu stiu de unde pot descarca drivele pentru aceasta placa de baza. ca am cautat de mam zapacit...

| al3xander a răspuns (pentru Chinezu008):

Http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/TSB85017Z0000R01.htm
uite aici un tutorial cum sa afli, sa cauti si sa integrezi driverele.

| Chinezu008 explică (pentru al3xander):

Am incercat ceva din ce zice ala. dar la mine nu-i la fel. lui ii arata o optiune iar mie trei. lui ii zice exact cum se cheama driveru