| valintinvalic2011 a întrebat:

Cine are Pc pe AMD, cum functioneaza? jocuri, programe?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Doar placa video amd am, procesorul din pc-ul meu este un Intel e8400, iar placa video un r7 240 1gb ddr5, si 4gb ram ddr2. Ca si idee, pc-ul imi ruleaza decent GTA V pe rezolutia maxima a monitorului 1400x900 preset medium in 35-40 fps. Cu ultimul driver imi prinde cam 28fps in the witcher 3 preset low, si pot continua lista la nesfarsit.

| Ineys a răspuns:

Eu am, dar este destul de vechi, si totusi merge binisor. Dar iti recomand Intel, este mai performant si consuma mai putin.

| LDCCristi a răspuns:

Daca ar fi ca cantarim calitatile sau defectele firmei Amd, calitatile ar cantarii mai mult.Cel mai mare defect il are ca atunci cand se incinge procesorul "rar" nu intra in protectie si iti arde placa de baza.Acum depinde si ce procesor este vorba nu poti sa compari un sempron cu un fx.Plus ca consuma putin mai mult decat un Intel care dupa mine e mult mai rapid. In prezent am 2 pc-uri un Amd Semprin si un Intel D.Amd a fost facut pentru cei cu un buget mai de criza. Vorba romanului "Ieftin da bun". Deci rezumand totul la o idee ar fi ca e foarte bun.