| lili24 a întrebat:

Cine imi poate spune cum pot sa imi scot ceva scripturi de pe site cu FTP, daca situl este offline?

Răspuns Câştigător
| mugurel021978 a răspuns:

Pentru serviciu FTP eu folosesc TotalCommander, dar poti folosi CutFTP si mai sunt multe alte programe, e f simpul: Cauti conect FTP bagi un nume sesiunii, adresa serverului, userul si parola, ca banuiesc ca nu intra cine vrea. Si o sa vezi toate fisierele ca in propriul calculator.( sper ca am inteles bine intrebarea)

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Daca ai cPanel, vezi ca poti accesa fisierele de pe site-ul celor ce te gazduiesc.
De asemenea, in cPanel, ai si posibilitatea de a face back-up la toate fisierele si toata baza de date.

Daca nu ai cpanel, poate ai noroc si panoul de control iti da permisiunea de a accesa fisierele.

Daca nu se poate prin panoul de control, nu prea ai sanse...
Astepti sa-si revina FTP-ul, sau trimiti un email sa-ti dea un back-up.

| Cosmin_2153 a răspuns:

Buna happy

Sa vad daca am inteles bine. "daca situl este offline?"

Pai daca site-ul este offline, adica serverul care gazduieste site-ul este offline din diferite motive, nu prea ai cum sa accesezi nimic. Nici FTP, nici Cpanel, nici nimic.

Daca nu asta e situatia, deja ti s-a raspuns happy