| Sebaseba33 a întrebat:

Cine stie cum sa repar smartphonul? Nu vrea sa se conecteze cu servarele google! Am incercat setarea orei, stergere date, golire memorie cache si reset. Nu pot folosi magazin play, Youtube etc.

Răspuns Câştigător
| LtCat a răspuns:

Dacă telefonul e rootat, ștergerea fișierului "hosts" o să rezolve problema. Fișierul se află în /system/etc/. Ca să ajungi acolo poți folosi un program precum ES Explorator. Fară root e ceva mai complicat, trebuie făcută de pe calculator treaba asta.
Sper că te-am ajutat! happy

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Opreste-l si porneste-l iarasi.
Daca nu merge nici asa, atunci reseteaza-l.