| Cruciuliță a întrebat:

Cine vrea sa ma ajute? Uite am o mica problema. Am primit un email de la un tip pe care nu-l suport si el stie asta (mi-a facut niste figuri urate in trecut si...il ignor). dar se vara pe unde poate si daca nu stau cu el de vorba gaseste metoda de a-mi trimite email. Tocmai am primit unul.
1, Cum sa fac sa-l blochez, sa nu-mi mai poata trimite. Care-s pasii?
2, cum sa fac sa-i trimit inapoi emailul necitit, ca o scrisoare retur (pentru ca nici nu l-am deschis, nu ma intereseaza ce vrea) si vreau ca el sa stie ca nu l-am citit, se poate asta? Stiu ca emailurile necitite sunt ...boldite, adica scrise cu litere mai groase.

Hei, "pretini", ma ajutati? raspundeti-mi pe rand la intrebari. am doua. asteeept!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

1. Daca folosesti Yahoo Mail, urmeaza pasii astia: Intri pe Yahoo Mail si in partea stanga (sau dreapta, depinde de tema aleasa de tine) mergi la Options si de acolo alegi Mail Options>Block Addresses. O scrii acolo si apesi pe Add Block si gata nu mai primesti mesaje de la persoana respectiva.
2. Pentru intrebarea 2 nu cred ca este vreo solutie, sau cel putin eu nu am gasit pana acum. Oricum ma gandesc ca daca tu ai blocat persoana respectiva, o sa primeasca mesaj "failure delivery".
Sper sa fi inteles. Multa bafta.

| Cruciuliță explică (pentru JustCosmin):

Ok, excelent. Am facut tot ce mi-ai zis, dar unde gasesc butonul
Add Block?

apare asa: Add an address:...(am scris-o)
iar dedesubt : Blocked addressessad0 of 500 used)
Unblock selected email addresses (apare un chenar, iar in dreapta chenarului apare ceva un desen minuscul ca un cos de gunoi. Ala e Add Block? deci dau click pe el?

| JustCosmin a răspuns (pentru Cruciuliță):

Plusul ala din dreapta e Add Block. Scuze ca nu am specificat. Dupa ce apesi pe el, adresa va aparea acolo la blocked addresses.

| Cruciuliță explică (pentru JustCosmin):

Si daca vreau vreodata sa-l deblochez? Tot asa?

| JustCosmin a răspuns (pentru Cruciuliță):

Daca vrei sa-l deblochezi, intri acolo si dai click pe cosul ala de gunoi ca sa se stearga adresa.

11 răspunsuri:
| Cruciuliță explică:

Specific: E vorba de adresa yahoo-email, nu messenger! deci corespondenta email pe net. Aici vreau sa-i dau ignor! Nu pe mess.

| Titanos a răspuns:

Nu-l baga in seama si gata, deca faci asta va vedea ca te intereseaza ce iti trimite.

| szivarvany a răspuns (pentru Titanos):

Eu zic sa nu il bagi in seama deloc, la un moment dat va inceta...bafta

| AnNaa67 a răspuns:

Buna!
La intrebarea 1:
1.Dai click pe el, ca cum ai vrea sa incepi o convorbire.
2.Dai click inapoi pe lista de messenger.
3.Dai click dreapta pe adresa lui din lista ta de messenger.
4.Dai click pe. Delete.
5.Te duci la convorbire, cea pe care ai deschis-o la punctul 1.
6.Dai click pe. Ignore User. si gata...nu iti va mai trimite nimic, adica iti va trimite dar tu nu vei primi mesajele.

Intrebarea 2 :
1.Inainte sa faci punctul 1, trimite-i:
Eu nu am citit mesajele pe care mi le-ai trimis si nu o sa le citesc pe cele care mi le vei da pentru ca iti dau ignore.Pa!

No, gata! Sper ca te-am ajutatlove struck

| Cruciuliță explică (pentru AnNaa67):

No messenger! Ci email!

| 789456123 a răspuns:

Am si eu un raspun
sunt profi
scrie-i asa draga eu sunt o fata cu maniere si nu am de gind sa citesc mesajele unui tantalau ca tine

| yoo710 a răspuns:

Dai ignore sau schimbati id-ul.