| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca pot lua virusi de pe internet pe tableta sau laptop doar downloadind ceva?

8 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Si doar intrand pe un site. Cauta sa intri pe anumite site-uri cunoscute.
Recomand antivirusurile AVG sau Avast. Cele mai bune free.

| buzucan a răspuns:

Depinde ce.
Uite un articol despre cauzele probabile de virusare. https://mariuscucu.ro/cum-te-virusezi/
Dar tu nu ai antivirus?

| neutrino a răspuns:

Da, este calea cea mai usoara!

| SkyPilot a răspuns:

Da, daca execute sau instalezi ce ai adus. Acesta este mecanismul principal de raspandire.

| hypentakill a răspuns:

Da dar sunt usori de eliminat prin factory reset sau schimbarea softului

| djalexandrual a răspuns:

Daa...Chiar foarte usor.Pana si prin e-mail se pot lua virusi! Iti recomand un antivirus

| MaxiEcho a răspuns:

Poți lua viruși foarte ușor de pe net.
Îți recomand pentru tableta sa descarci AVG Antivirus de pe google play!
Iar pentru laptop Norton sau AVG sau Microsoft, sunt cele mai bune!
Eu am AVG pe telefon și Microsoft pe computer!

| Czudik_Lavinia_2000 a răspuns:

Da...
Si doar apasand o reclama