| NicVal74 a întrebat:

Cu respect stimati colegi, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. Nu ma pot conecta pe 1fichier.com,imi da Firefox nu poate stabili o conexiune cu serverul 1fichier.com.

Site-ul ar putea fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încearcă din nou în câteva momente.
Dacă nu poți să încarci nicio pagină, verifică conexiunea la rețea a calculatorului.
Dacă calculatorul sau rețeaua este protejat(ă) de un firewall sau proxy, asigură-te că Firefox are permisiunea de a accesa webul. -------------dar si pe Google Chrome

Acest site nu poate fi accesat

1fichier.com a refuzat conexiunea.

Încearcă:

să verifici conexiunea;
să verifici proxy-ul și firewallul;

[COLOR=var(--error-code-color)]ERR_CONNECTION_REFUSED, cum as putea rezolva? VA multumesc

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca pe alt browser. Eu am intrat cu Opera si merge.

| Catrice a răspuns:

Exista și altele în afara de Mozilla, ți le recomand.

| NicVal74 explică (pentru Catrice):

Am incercat si tot nu vrea

| cfrtobias a răspuns:

Ora la PC sau laptop ce ai is corecte? si data

| Vântulalb a răspuns:

Eu pot intra cel putin pana la a-mi afisa tot ce pot face acolo. Neavand cont la ei nu am incercat mai mult.
Vezi un antivirus sau alte setari care il blocheaza.

| NicVal74 explică:

Unde as putea găsi blocata aceasta adresa fichier.com în firewall sau blocata de net nu stiu ceva de genu? va multumesc

| cfrtobias a răspuns (pentru NicVal74):

Tu ce antivirus ai? sau ceva program pentru virusi?

| NicVal74 explică (pentru cfrtobias):

Avast free

| cfrtobias a răspuns (pentru NicVal74):

Si eu am avast free, da nu imi blocheaza te-ai uitat la ora si data de e corecta? si am oprit avast si windows defender nu mi-a blocat

| NicVal74 explică:

Uitati asa am reusit ------------Acel fișier este în C:\windows\system32\drivers\etc

Uite procedura

Alegi Start > All Programs > Accessories.
Right-click Notepad și alegi Run as administrator.
etc...
Click Continue to grant permission.
Notepad opens.
In Notepad, select File > Open.
In the File name field, enter the following path:
C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts
Select Open.
Make the necessary changes to the file.
Select File > Save to save your changes.