| FlorinPopescu1995 a întrebat:

Cum aflu ce socket suporta placa mea de baza! FUNDA!big grin

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Cauti pe google detalii despre ea. Ca sa vezi ce placa de baza ai, descarci programul CPU-Z si te uiti la Mainboard (Motherboard).
Poti descarca programul de aici: http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.63-setup-en.exe
Daca pe placa de baza ai deja un procesor, poti vedea ce socket are si-ti dai seama automat ce procesoare suporta.

| cristian_4833 a răspuns (pentru JustCosmin):

Mai este o modalitate dar mai complicata de a afla ce socket ai. Poti sa te uiti in interiorul procesorului sub ventilatorul de pe placa mama(motherboard). Insa modalitatea spusa de JustCosmin e mai usoara.

2 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Nu stiu. Funda?