| zUtteX a întrebat:

Cum deparolez PC meu? E windows XP si cand il deschid apare Name :Administrator, Password :... Si dupa dau ok fara sa pun parola si imi intra, cum fac sa dispara sa numai dau ok? Ajutati-ma va rog.

7 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Start --> Control Panel --> User Account --> Selectezi Useru --> Remove Password, o bagi daca i daca nu dai direct ok

| iubitic a răspuns:

Clic pe butonul start, in stanga jos apoi intri in control panel, aici cauti user accounts.Da-i clic pe user accounts si in fereastra deschisa, cauti in partea de jos"change the way users log on or off''Intri aici si asigura-te ca cele doua optiuni sunt bifate, daca nu bifeaza-le tu.Clic apoi pe apply options si ar trebui ca windows sa revina la noul mod de log on sau off.Bafta,sa-mi spui daca ai reusit.

Răspuns utilizator avertizat
| iubitic a răspuns (pentru zUtteX):

Du-te in control panel,cauta Network connections, aici cauti properties of your internet connection si dai clic.Te duci la tabul networking, unde cauti''client services on netware''. Clic pe acesta apoi, pe butonul uninstall. Daca primesti eroarea''Fast User Switching cannot be used because Offline Files is currently enabled. To make changes to Offline Files, click OK.Da-i clic pe ok si o sa vezi o alta fereastra de dialog, aici dezactiveaza optiunea''enable offline files''din casuta de dialog si da-i pe butonul ok.Acuma ar trebui sa poti, face ceea ce ti-am scris mai sus.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Neverchange_Ionnutz_1996 a răspuns:

Man aia inseamna ca ai licenta la windows :iar password de ti-o cere este sa nu expire licenta.Da...il poti folosi o perioada de timp..., iar de password nu poti face rost decat daca o ai impreuna cu windowsu Fundalove struck