| Adyspeed a întrebat:

Cum fac din bios sau alta modalitate sa instalez driver audio sau video etc de pe windows xp sa mearga pe windows 7? nu gasesc driver pentru windows 7 si as vrea sa stiu cum as putea sa fac sa am driver ( instaland driverul de xp pe w7 )

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Intr-adevar, placa ta de baza nu are drivere pentru win7. Cu toate acestea, Microsoft ofera posibile variante de rezolvare a unor astfel de probleme. Linkul de mai jos iti arata cum poti rula programe vechi (compatibile numai pana la xp) pe win7. Incearca numai cu drivere-le.
Urmeaza instructiunile si poate ai noroc cu sunetul
http://windows.microsoft.com/......of-windows

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Indicat ar fi sa cauti driverele pe site-ul producatorului placii de baza si sa selectezi programele compatibile cu win7 (daca exista). Ce placa de baza detii? Poate te putem ajuta cu alte informatii sau surse de descarcare cu drivere compatibile.

| Adyspeed explică (pentru dannyel86):

Asrock p4i65g e placa de baza. windowsul se instaleaza normal ( 7 ) dar audio parca nu gaseam sau audio si video. video am ati radeon 9250

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Adyspeed):

Cu placa video nu ai ce sa faci, nu are driver pentru windows 7 am cautat pe siteul celor de la AMD, Cat despre audio ai putea sa-ti cumperi o placa sunet dedicata si s-ar rezolva problema.

| Adyspeed explică (pentru dannyel86):

Am rezolvat problema multumita tie dannye186! merci mult de tot

| dannyel86 a răspuns (pentru Adyspeed):

Ma bucur ca s-a rezolvat. happy De aceea suntem aici!

| dannyel86 a răspuns (pentru Adyspeed):

Intr-adevar, placa ta de baza nu are drivere pentru win7. Cu toate acestea, Microsoft ofera posibile variante de rezolvare a unor astfel de probleme. Linkul de mai jos iti arata cum poti rula programe vechi (compatibile numai pana la xp) pe win7. Incearca numai cu drivere-le.
Urmeaza instructiunile si poate ai noroc cu sunetul
http://windows.microsoft.com/......of-windows

| TheBoY a răspuns:

Pe windows 7 nu este nevoie sa bagi driver audio.